Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj březen 2007

6. 4. 2007

   Menší  zdravotní  problémy  a  náročný  únor způsobili, že  jsem v březnu nestihnul odběhnout předem naplánovaný objem (350 km). Nakonec z toho bylo pouhých 324 km. Je pravda,že při trochu větší snaze jsem těch 26 km mohl nějak udělat,ale když ona ta jarní únava s kombinací započaté závodní sezóny a nadbytku práce nějak tu případnou zvýšenou aktivitu utlumovala. Stejně jako v únoru jsem v březnu absolvoval tři závody. Ale oproti února jsem je už bral dost vážně. Hlavně na Pražský půlmaraton jsem se pečlivě připravoval, a jenž mě následně po vlažném výkonu v Kobeřicích uklidnil.

Obrazek

   V posledním dni měsíce jsem si poprvé odběhnul krosový závod s Bílovce do Poruby. Zde se pozastavím a musím napsat,že to byl opravdu hodně náročný a krásný závod. Celých 23 km se muselo makat v kombinovaném a někdy i těžkém terénu. Nechyběly přírodní překážky (popadané stromy,výmoly,klestí,aj.). Běželo se v hodně kopcovitém terénu - byl to parádní test. Počasí bylo ideální,pěkné přírodní prostředí s panorámaty :) Odřel jsem si hlavu o kmen a později i ztratil čepici (zůstala mrška viset na větvi keře),kterou mi Igor Heleš donesl do cíle. Příští rok tento závod doufám nevynechám.

****************************************************

     A teď statistika:

  • Naběhal jsem celkem 324 km ( protnul jsem prvních 1.000 km v tomto roce ).
  • Průměrně na den to dělá 10,45 km. 
  • 1.týden: 73 km, 2.týden: 86 km, 3.týden: 62 km, 4.týden: 94 km.
  • Nejdelší trénink: 32,0 km (1x), nejkratší trénink 14 km (3x).
  • Výklus (5 min./km a pomaleji): 31 km, relax běh (4:10-4:59 min./km): 212 km, tempový běh (3:50-4:10 min./km): 44 km, závodní běh (3:49 min./km a rychleji): 37 km.
  • Průměrná měsíční rychlost mého běhu byla 4:37 min./km oproti 4:42 min./km v únoru a 4:36 min./km v lednu.
  • Z 31 dnů jsem měl 14 dnů volno(!) a 17 dnů trénink.
  • 146 km jsem odběhl v kolektivu a 178 km sám.
  • 44 km jsem odběhl v krosových botách, 206 km v závodních silničkách a 74 km v tréninkových silničních botách.
  • 1. března jsem vážil 68 kg a 31. března 68 kg.

*****************************************************

  Obrazek  Obrazek  Obrazek

   Do dubna 2007 již neplánuji přesně stanovený měsíční odběhaný objem. Přece jenom závodní sezóna je již v plném proudu a já budu ladit na závody - hlavně tedy na Linz maraton (15.04. v Rakousku),který bude mým plánovaným jarním maratonským vrcholem. Předpokládám,však že minimálně v dubnu naběhám 250 km,ale pokud to bude více jak 300 km,tak se nebudu zlobit. Hodně bude záležet na mém momentálním zdravotním stavu (koleno a achilovka pořád trochu pobolívají) a také jak se budu cítit po jednotlivých závodech. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nesrovnalost?

(forest, 11. 4. 2007 21:50)

Nemá být, že těch 200 kiláků máš v tréningových silničkách (není to prohozené?)?
VlastaK: Nejkvalitnější výkony padají, když aspirační úroveň nedosahuje maxima (platí v jakémkoli sportu). Ale apatie není také řešení. Prostě takový kopeček se 2 svahy - někde uprostřed (dojít k ideálu znamená být na půl cesty). Ani přemotivovaný, ani s flegmatický přístupem.

Příští maraton

(VlastaK, 10. 4. 2007 15:36)

Chápu tvou odpověď. A ani se jí nedivím :-) Osobně jsem zjistil, že nejlepší výsledek mám vždy tehdy, pokud mi na výsledku příliš nezáleží. Např. loni v Istanbulu. Jediné co jsem chtěl bylo (kvůli problémům s kolenem), abych tam zaběhl pod tři hodiny a nakonec z toho bylo 2:45 hod. :-)

Příštím maratonem bude asi Praha 13. května. Potom bych chtěl jít na non-stop běh hřebenem Nízkých Tater (druhá polovina června) a 8.září na Jungfrau marathon ve Švýcarsku (tam pod tři hodiny určitě nezaběhnu :-)). A pokud mě to pak ještě bude bavit, tak si na podzim vyzkoušet Perlu Karpat, když už bude přesně změřená :-)

Držím palce, ať ti to v Linzi vyjde!

RE: Linz maraton

(-W-, 9. 4. 2007 18:15)

Celkem nerad zveřejňuji dopředu svoje plány,abych to nezakřikl. Vždyť sám víš jak to chodí,když se něco plánuje .......... Ale určitě bych chtěl zopakovat mé loňské úspěšné výkony. Jinak ta Bratislava u tebe myslím nebyla zas tak špatná s ohledem na větrné podmínky. Kdy plánuješ další maraton ?

Linz maraton

(VlastaK, 6. 4. 2007 20:34)

A já si myslel, že se opět chystáš na maraton do Jelczu obhájit loňské druhé místo, případně získat to první ;-)
Přeji ti, ať ti to v Linzi vyjde. Mně to v Bratislavě příliš nevyšlo :-( Jaký si přeješ zaběhnout čas?