Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mimořádné zpravodajství - ZIMA JE TADY !

24. 1. 2007

Před dvěma dny mně přepadla nějaká ta viróza - potvůrka jedna. Ihned jak jsem na sobě pocítil její příznaky tak jsem vysadil trénink i pracovní povinnosti a zalehnul. Cpal jsem se vitamíny a velkým množstvím čaje s citróny. Celé pondělí jsem proležel a prospal. Tělo se mi odvděčilo za rychlou reakci a virózu do druhého dne úplně potlačilo. Přesto jsem ještě v úterý nešel běhat - pouze jsem zlehka pracoval a šetřil jsem se. No, ale ve středu jsem už neodolal .......... ono totiž přes noc krásně nasněžilo a já musel vyběhnout ! Věděl jsem, že je to ještě moc brzo a nemoc se mi může vrátit. Ale já se rozhodl, že si dám pouze relaxační běh v tempu kolem 5 minut na kilometr a jako důkaz jsem si na svůj tréninkový Petřvaldský lesní okruh o délce 14 km hodil na záda batůžek s foťákem a při výběhu jsem ani nezapnul stopky. No co tu budu psát ........... byla to paráda. Sníh křupal pod nohami a padající vločky mně šimrali po celé tváři. Nikde ani živáčka a příroda si spokojeně předla jaké je to zimní blaho :) No posuďte sami co jsem nafotil v mé nové galerii. Nestojí to za to - vyběhnout si do přírody a pročistit si hlavu ? Slyšíte ? No Vy všichni co jste ještě letos nevyběhli ! Není zrovna teď ta pravá chvíle začít trénovat ! Zvažte to :)

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

(Rosťa B., 28. 1. 2007 16:15)

jdu na to. Ahoj.

Re: Kde ?

(-W-, 28. 1. 2007 16:13)

Já ho mám z lékárny na objednávku. Řekni jim,že jde o homeopaticku mast. Jinak Fastum gel a jemu jiné podobné komerční krémy pouze tlumí bolest a mají minimální léčivé účinky :( U nich hrozí,že se stav kolena při tréninku ještě zhorší,protože ve své podstatě nepoznáš včas kdy je třeba skončit se zátěži ......

Kde

(Rosťa B., 28. 1. 2007 13:55)

se prosím tě ten Traumel dá koupit Petře, nikde jsem ho na internetu neviděl. Dík.

Díky

(Rosťa B., 28. 1. 2007 13:38)

za radu. Předpokládám, že to asi fakt mohlo prochladnout při jednom ze dvou delších běhů minulý týden a ještě k tomu na zmrzlém tvrdém podkladě. Chci ještě zkusit ultrazvuk a elektroléčbu u manželky na rehabilitaci. Možná mají i tu biolampu, ta mě nenapadla. Jinak jsem zkusil Fastum gel, ten nezabral, pak ještě Dolmina gel... Včera volno, dnes jsem si dal lehce desítku, koleno jsem začal lehce cítit po druhém km, ale dalo se s tím běžet. Vyzkouším ten Traumel, ten ještě neznám, třeba zabere. Chtěl bych zkusit 10.2.Oheru, tak se musím dát do kupy. Díky ještě jednou za radu. Ahoj.

Re: Koleno

(-W-, 28. 1. 2007 12:42)

Problémy s koleny jsem opravdu již v minulosti měl. Dokonce jsem kvůli levému koleni musel před dvěma sezónami vysadit na dva měsíce trénink. Původ bolesti jsem nevěděl ani po specializovaném lékařském vyšetření(doktoři mi odborně poradili,abych přestal běhat). Po delší době jsem zjistil,že bolesti se objevují celkem pravidelně vždy při chladném počasí na podzim,v zimě a na jaře. Naopak v letních měsících jsem měl pokoj. Tak jsem usoudil, že bolesti jsou revmatického původu a proto jsem si kolena začal při chladném počasí chránit těmi bandážemi, které jsem při hodně nízkých teplotách nasazoval i pod dlouhé nohavice. Teď již bolesti skoro úplně zmizeli. Přesto v chladném počasí preventivně nepodceňuji teplé oblečení i na nohách. Pravidelně také užívám kloubní výživu v tabletách Proenzi 3 a z mastí ti můžu doporučit homeopatický Traumel a to nejenom na kolena. Hodně mi také na kolena pomohla biotronová lampa - což je výborná věc! Přesto můžou být tvé bolesti jiného než revmatického původu - myslím si,že na to může mít i vliv neuvážené zvyšování tréninkových objemů a to je potom lepší v tréninku polevit. A hlavně poslouchat své tělo !!

Koleno

(Rosťa B., 27. 1. 2007 19:31)

Petře ty už jsi zkušenější běžec. Trošku jsem to přehnal s kilometráží na udusaném sněhu a začalo mě pobolívat levé koleno, ne moc ale přece jen. Někde jsem Tě viděl na loň. nebo předloň.fotce se zafačovanýma kolenama (pokud jsi to byl ty). Co se s tím dá dělat ? Jaké je třeba dobré mazání? Díky.