Jdi na obsah Jdi na menu
 


OD ČAVISOVA AŽ PO BOHUMÍN

3. 5. 2007

Závodní sezóna je v plném proudu a opravdu o nudu nezakopnu. Můj mladší syn Vojtěch hraje předžákovské přípravné soutěže ve fotbale. Starší syn Honza se zase účastní pravidelných závodů na silničním nebo horském kole. A navíc oba dva se mnou někdy zaskočí na nějaký ten běžecký závod. To všechno musíme společně s jejich maminkou a mou manželkou nějak zvládnout. Je to náročné, protože ani naše povinnosti v zaměstnání a ve škole nemohou jít stranou. Tak lítáme, skáčeme, šlapeme a různě se přemisťujeme. Večer, když se takhle všichni sejdeme doma, tak máme mírně zakalené oči únavou a ani mluvit nebo koukat na bednu se nám nechce. Většinou se dobrovolně přemístíme do hajan a za chvíli nevíme o sobě. Je to tak lepší, protože brzy ráno vstáváme a všichni někam spěcháme, aby jsme celý den stihli dle plánu.

   Obrazek     Obrazek

28.04.2007: Běh osvobození Čavisov-Dolní Lhota 
O slunečné sobotě jsme kompletní rodinka vyrazili do Dolní Lhoty na běžecký závod 12 km dlouhý. Na tomto závodě mě zaujalo hned několik maličkostí. Hlavně vysoká a kvalitní účast a také, že nás odvezli z místa prezentace na start zájezdovým autobusem, kterému to trvalo pár minut ! Organizátor se asi chtěl před námi ukázat, prObrazekotože jsme na místo startu mohli v klidu všichni doklusat :) Syn Honza se rozhodl, že si tento závod odběhne také, ale asi si neuvědomil, že to je na něj v panujícím horku a v následných kopcích dost velká zátěž. Ale nakonec to zvládl. Zachránila ho jeho pevná vůle a vytrvalecké předpoklady. Já jsem doběhl dle očekávání. Žádný zázrak, ale ani propad to nebyl. Doběhl jsem celkově desátý a díky narážkám Igora Heleše na trati jsem v posledním kilometru dokázal hodně zrychlit - což u mě není často zvykem :) Manželka si v pěkném počasí užila sluníčka a Vojtěch fotil co to dalo. A když nefotil tak se projížděl no koníku, který byl na místě připraven pro zájemce. Se závodníků mě zaujala pořád se lepšící výkonnost Marka Škapy ( jak ten to dělá ? ) a také výborná forma Mirka Kravčíka. Můj kamarád Erich Neugebauer měl trochu žaludeční problémy a dokončil už jenom výklusem. Po závodě byl dost zklamaný, ale já si myslím, že to prostě jenom někdy nevyjde a flintu do žita určitě házet nemusí.

Obrazek

01.05.2007: Májové závody na dráze ve Frýdku-Místku
Tento den byl pro naší rodinu hodně náročný. Ráno jsme se dle denního rozkazu rozdělili na dvě jednotky. První jednotka ve složení Honza a jeho mamina vyrazili našim lepším autem zn.Renault na sever do Bohumína (viz. níže)  a druhá naše jednotka ve složení Vojtěch a já našim druhým ještě lepším autem zn.Škoda 120 opačným jižním směrem do Frýdku-Místku na místní dráhové atletické závody. ObrazekVojtěch jako předžák se chtěl účastnit všech disciplín. Tak jsem jej přihlásil na všechno co mohl absolvovat. Sprint 60 metrů zvládl výborně za 11,40 sekund. Hod míčkem nebyl také špatný (17,01 metrů) a na běžecké trati 500 metrů nakonec doběhl v čase 2:16,59 minut. Na to, že trénuje pouze fotbal a patřil mezi nejmladší si vůbec nevedl špatně. A v ročnících 1999 patřil mezi nejlepší, kdy porazil i hodně starších kluků. Já jsem si zase chtěl po delší době vyzkoušet jak jsem na tom s rychlostí a tak jsem se přihlásil na 1.500 metrů. Nejsem žádný rychlík a tak jsem do toho šel pouze s tím, že si ze vší skromnosti zaběhnu osobák. Časem 4:52,59 minut jsem sice svůj cíl o tři desetiny sekundy splnil, ale zůstal jsem hluboko v poli poražených. Opět jsem se přesvědčil, že dráha nepatří mezi mé silné stránky. Ale to mě utvrzuje jenom v tom, že bych právě proto na dráze měl trávit více času a pilovat zrychlení. Zde musím blahopřát kamarádovi Alanovi Frankovi z Karviné, který mě po delší době opět porazil. A to až v závěrečném sprintu o prsa a s novým svým OR :)  

   Obrazek   Obrazek

01.05.2007: 9. MTB cena BohumínaObrazek
Manželka se starším synem Honzou jeli hájit barvy TJ Baník Havířov na cyklistický MTB závod horských kol v Bohumíně. Byl to současně závod okresního a krajského pohárového seriálu. Honzovi konečně trať sedla. Má raději rychlé a silové trasy, kdy moc technické pasáže mu nevyhovují. No a těch tady moc nebylo. Takže Honza zabral a s velkým náskokem suverénně zvítězil. Moc mu to přeji a blahopřeji mu k prvnímu letošnímu skalpu. Tento jeho úspěch byl bezpochyby nejvýraznější z celého našeho prodlouženého víkendu. Musím také pochválit svou ženušku, která mě na tomto závodě jakožto trenéra, servisáka a psychologa bravůrně zastoupila :)

Obrazek

      

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Počasí

(Mara, 4. 5. 2007 23:48)

V Čavisově za mě "dělalo" sluníčko a teplý jížní vzduch. Bohužel příští týden, kdy jsou hned tři velké závody (Hrabyně, Javorník, Radhošt),má být proudení vzduchu severní, studené a deštivé...