Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. Memoriál Františka Ohery v maratonu

12. 2. 2007

Pořadatele 3. ročníku Memoriálu Františka Ohery (10.02.2007) příjemně překvapila vysoká účast maratonců i půlmaratonců. Dokonce se v zákulisí proslýchá, že je ve střední Evropě o Ostravské maratony tak hodně velký a strmě stoupající zájem, jenž bude muset být asi korigován vyhlášeným limitem 3:30:00 nebo výběrovou loterií z řad přihlášených zájemců. Účast na tomto prozatím posledním maratonu již překročila padesátku. Někdo z rozhodčích na to dokonce prohlásil, že pokud to takto bude pokračovat dál, tož se startující již všichni nevlezou na úzkou stezku pro cyklisty a tím bude hrozit mnoho karambolů. Obsluha v blízké restauraci kde probíhá slavnostní vyhlášení má již také připomínky, že tolik židlí a talířů na gulášovku ani nemají skladem. Zase na druhou stranu, když nepočítají utečence bez placení tak tržby mají královské. Mimochodem tržby ze startovného si vychvalovaly také hlavní pořadatelky, které si peníze musely odvézt na dvoukoláku.

Obrazek  Hlavní pořadatelky si mnou ruce a přemýšlejí za co vybrané penízky uvalí.

ObrazekTakže pokud někdo chcete běžet atraktivní a kvalitní maraton přihlaste se včas. Pořád je z čeho vybírat. Na stránkách MK Seitl Ostrava si to raději ohlídejte a třeba 12.05.2007 se včas zaregistrujte na "Sokolský maraton" v Ostravě - Porubě, nebo 08.09.2007 si střihněte nejstarší maraton v ČR "46. ročník Ostravského maratonu".

Např. Jarda Hrabuška přišel k registraci dost pozdě a přes velký odpor pořadatelů a rozhodčích si nakonec start vyklečel u Otty Seitla. Kolena měl tak otlačené, že si musel nasadit zvláštní ochrannou výbavu proti nahnilým jablkům. Všechno pro něj dopadlo dobře a vítězný úsměv měl Jarda již před startem. Za protekci se Ottovi Seitlovi posléze odměnil nezvykle dobrým časem a švestičky se zahrádky taky přislíbil - ale jenom pro Ottu :( 

Obrazek

Za to Pepa Kubále nedostal za svůj výkon ani polévku - a nepomohl mu ani smutný, prosebný a nevinný kukuč :)

Úroveň byla na trati dle výsledných časů hodně vysoká. Hlavně maratonci mezi 3:00 - 3:30 hod. se pěkně na sebe mačkali. Málo který to chtěl pustit nad 4:00 hod. - což je pochopitelné, neboť nemá cenu upadnout do pohrdání na jednom eliťáckém webu .

I přesto, že jsem nefotil dostal jsem od Péťy Minaříka svolení použít v tomto mém bulvárním článku jeho povedené fotky, které si můžete kompletně prohlédnout zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bodejť bychom nejezdili do Ostravy

(vl001, 13. 2. 2007 9:54)

Když nás tam pořadatelé rozmazlují, nejen že nám dají najíst a napít, ale i za pouhou účast nám dají krásnou medaili i diplom:-)

Jo a blahopřeji vítězi půlmaratonu v tragédském tričku.