Jdi na obsah Jdi na menu
 


BĚŽECKÁ OSLAVA

20. 3. 2008

Opravdu je co slavit. V úterý 18. března jsem totiž dosáhl svého prvního tisícého uběhnutého kilometru v tomto roce. Bylo to opravdu v lese a v polovině mého 14-ti kilometrového krosového Petřvaldského okruhu. To znamená, že jsem každý den v tomto roce uběhl průměrně asi 12,8 km. Přesto jsem čerpal celých 12 dní volna i s únorovou nemocí. Za leden jsem nalítal mých rekordních 405 km a za únor 343 km. Tyto objemy jsem odběhnul spíše tempově v rozmezí 4:20 - 4:45 min. / km. Bylo to hlavně díky skvělému běžeckému počasí, které nám přeje již druhým rokem.

Obrazek

Zimní příprava pro mě, ale začala již dříve. Od loňského listopadu jsem pravidelně dvakrát týdně navštěvoval s Havířovskými cyklisty tělocvičnu kde se řádně protahovalo, posilovalo a rychlostně budovalo. V listopadu to bylo 13 hodin, v prosinci 7,5 hodin, v lednu 12 hodin a v únoru 9 hodin. Dost mi to pomohlo na zesílení a zpevnění neběžeckých svalových partií. Především pak břišního svalstva. Nepravidelně jsem také navštěvoval spinning kde jsem si vždycky pěkně máknul. Od března již tělocvična ani spinning není, ale za to již jezdíme venku ze synem Honzou na silničním kole. Celkově se cítím hodně v pohodě a energie a síly mám na rozdávání.

Obrazek

Letos jsem již absolvoval i první běžecké závody. Hodně mě potěšil únorový Třebovický půlmaraton s časem pod 1:20:00 hod. a také nedávná Kobeřická dvacítka kde jsem si na této členité trati zaběhl můj nejlepší čas. Ovšem za týden se ukáže ! Můj první letošní běžecký vrchol v Praze se nezadržitelně blíží. Bude to příští týden dokonce v TV a já budu na tomto masovém a mezinárodním půlmaratonu doufám pokoušet svůj již hodně starý osobák z polských Katowic roku 2005. Pokud budou slušné podmínky tak si myslím, že čas 1:17:31 hod. není pro mě nepřekonatelný. Jestliže chci totiž na květnovém PIMu zazářit s novým OR tak to prostě musím dát. 

Obrazek

A ještě jeden důvod k oslavě jsem našel. Ve stejný den a možná i ve stejnou chvíli, kdy jsem přeběhl tisící kilometr v tomto roce navštívil tyto mé stránky desetitisící návštěvník ! Takže díky všem, že sem chodíte. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blahopřeji Ti Petře

(Rosťa, 31. 3. 2008 19:37)

k výkonu 1/2 v Praze. Nebýt větru, tak to snad dáš i za 1:15h. I tak to máš kousíček za osobákem. Jde vidět, že se umíš výborně připravit na závod. Mám dojem, že se Ti podaří letos prorazit 2:45h v maratonu.Stále čekám na nějaký příspěvek. Pokud nic takového nepřipravuješ, pošli aspoň mejla s fotkama, ať Tě můžu po dlouhé době "vyšperkovat" na našich stránkách.

Ahoj Marku !

(-W-, 21. 3. 2008 14:30)

Už jsem si říkal kde jsi :) No tak ať se rychle vyléčíš a doženeš to ! Věřím, že mě zase brzy na nějakém bláťáku zařízneš :)

Ať se Ti Peťo

(Marek P, 21. 3. 2008 9:15)

všechny cíle vyplní , máš hodně naběháno a šance jsou jistě reálné. Hlavně ať se Ti vyhýbá zranění, já to štěstí neměl a po dobře rozjetém lednu i únoru mě zarazil zánět v noze a už 5 týdnů vlastně neběhám. Přesně jak říkáš - tělo se musí poslouchat , jinak se to škaredě vymstí.

Rosťo

(-W-, 21. 3. 2008 6:28)

S těmito objemy budeš hodně překvapen jak půjdeš nahoru ! Klidně si ty své cíle můžeš zpřísnit. Jenom dávej zvýšenou pozornost na znamení těla. Určitě se bude takové zátěži bránit a byla by škoda se zranit. Držím ti palce a těším se na Jilešovice :)

Přeji Ti Petře

(Rosťa, 20. 3. 2008 23:30)

ať Ti vyjde letos útok na OR nejen v maratonu. Věřím, že se letos hodně přiblížíš k času 2:39:59 :-) Co se týká mně, tak prvního tisíce km jsem dosáhl o tři dny dříve. Bylo to na devátém kilometru Mořkovského zajíce. V únoru jsem zaběhl 425km. Celkem šest týdnů jsem běhal nad 100km, což bylo pro mě překvapení. Nevěřil jsem, že se to vůbec dokážu. Na rozdíl od Tebe však trošku pomaleji, přesně o 1 minutu v průměru :-) Běhám objemy 5:20-5:45. Pro letošní rok mám cíl běžet desítku do června pod 40 a na podzim zkusit pod 39. V Kobeřickém 1/2maratonu chci atakovat 1:25. A taky doufám, že na Tebe na konci července neztratím na Lysé víc než 3 minuty !!!